Ancelotti firmos me Realin
Permalink

Ancelotti firmos me Realin

Real Madrid ka njoftuar se Carlo Ancelotti është zyrtarisht trajneri i ri i skuadrës. Tekniku…

Continue Reading →

Reali, 130 mln për Bale dhe Isco.
Permalink

Reali, 130 mln për Bale dhe Isco.

Në pritje të zyrtarizimit të Carlo Ancelotti-t në krye të pankinës, Real Madrid ka bërë…

Continue Reading →

Inter : Shume emra ne tavoline,pista me e nxehte eshte Paulinho.
Permalink

Inter : Shume emra ne tavoline,pista me e nxehte eshte Paulinho.

Ndersa kampionati po vjen drejte fundit, Inter ka filluar te levize ne merkato.Objektivat jane te…

Continue Reading →

Real Madrid, gati 72 mln euro për Bejl
Permalink

Real Madrid, gati 72 mln euro për Bejl

Pas eliminimit nga Dortmundi, i treti radhazi në gjysmëfinalet e Ligës së Kampioneve, Reali i…

Continue Reading →

Agjenti: 80% Mourinho trajner i Chelseat
Permalink

Agjenti: 80% Mourinho trajner i Chelseat

Agjenti i trajneri të Real Madridit, Jose Mourinho, ka zbuluar se sipas të gjitha gjasave…

Continue Reading →

Ançeloti “kopjon” Murinjon: Vendos pasi të përfundojë sezoni
Permalink

Ançeloti “kopjon” Murinjon: Vendos pasi të përfundojë sezoni

Edhe pse mediat e ndryshme franceze dhe spanjolle e kanë bërë fakt të kryer kalimin…

Continue Reading →

Leonardo rikthehet tek Interi, por si administrator i përgjithshëm
Permalink

Leonardo rikthehet tek Interi, por si administrator i përgjithshëm

Braziliani Leonardo ka lënë pas një tjetër aventurë, atë të drejtorit teknik te Paris SG,…

Continue Reading →

Pesë blerje nga Interi, por zikaltrit nuk do ndalen
Permalink

Pesë blerje nga Interi, por zikaltrit nuk do ndalen

Pas konfirmimit të trajnerit Stramaçoni, duket se Interi po mendon për sezonin e ri dhe…

Continue Reading →

Bajerni “shoping” te Dortmundi, Levandovski më pranë
Permalink

Bajerni “shoping” te Dortmundi, Levandovski më pranë

Barcelona dhe Bajerni kanë lënë pas për momentin ndeshjen mes tyre dhe janë përqendruar në…

Continue Reading →

Gotze i ze vendin Shaqirit
Permalink

Gotze i ze vendin Shaqirit

Me arritjen e Mario Gotzes në Bayern Munich, hapësirat e Xherdan Shaqirit mund të zvogëlohen…

Continue Reading →

“Xhaka te Lacio? Vetëm Zoti e di”
Permalink

“Xhaka te Lacio? Vetëm Zoti e di”

Granit Xhaka ishte një nga blerjet e bujshme të sezonit të kaluar në Bundesligë, por…

Continue Reading →

Ibrahimoviç kërkon shtëpi në Milano, më parë transferimi tek Juventus
Permalink

Ibrahimoviç kërkon shtëpi në Milano, më parë transferimi tek Juventus

Familja e Zlatan Ibrahimoviç po kërkon shtëpi në Itali, më saktësisht në Milano. Sulmuesi i…

Continue Reading →

Kavani bën zgjedhjen e tij: Real Madrid ose Bajern Mynih
Permalink

Kavani bën zgjedhjen e tij: Real Madrid ose Bajern Mynih

Edinson Kavani e bën të qartë. Nëse do të largohet nga Napoli, ku shanset më…

Continue Reading →

Monako afron 12 milionë stërlina për trajnerin Zhoze Murinjo
Permalink

Monako afron 12 milionë stërlina për trajnerin Zhoze Murinjo

Monako është e gatshme të mbulojë në ar trajnerin Zhoze Murinjo. Pas rikthimit në kategorinë…

Continue Reading →

Reali interesohet për Pogba
Permalink

Reali interesohet për Pogba

Një prej futbollistëve të rinj më të talentuar të futbollit botëror, mesfushori Paul Pogba është…

Continue Reading →

“Daily Mirror”: Mou s’rikthehet te Çelsi
Permalink

“Daily Mirror”: Mou s’rikthehet te Çelsi

Në kohën kur flitet shumë për një rikthim të Zhoze Murinjos në kampionatin anglez, pikërisht…

Continue Reading →